Hakkımızda

7nci Hava Kuvvet Komutanlığı 

Gümüş Kaplanlar

7nci Hava Kuvvet Komutanlığı, 25 Kasım 2005 tarihinde oluşumuna başlamış, gerçek anlamda 19 Mayıs 2006 tarihinde kurulmuş ve web sayfası ile sizlere de ulaşarak aktif eğitim ve görev hayatına başlamış sanal bir F-16 Falcon topluluğudur. Şu anda 711 Kaplan, 721 İlker ve 731 Bulut filo olmak üzere 3 filomuz mevcuttur. F-16 savaş uçağını ve sistemlerini en iyi şekilde simüle etmekte olan Falcon BMS 4.33 isimli programı kullanarak, gerçek savaş ortamını taklit etmeye çalışmaktayız. Bunu yaparken, resmi prosedürlere uygun olarak gerçek bir askeri birlik gibi hareket etmekteyiz. Ancak, uçuş ve görevler dışında 7nci Hava Kuvvet Komutanlığı, tam bir arkadaşlık, dostluk ve bilgi paylaşım ortamıdır.

Hepimizin ortak özelliği, askeri havacılığa duyduğumuz ilgi ve hayranlıktır. Bir F-16 nın kalkışını izleyip, çıkardığı sesi de duyduktan sonra, bir daha bu dünyadan kopmak olası değildir bizler için…

Dünyamıza hoşgeldiniz. Umarız bizlerle olmaktan memnun olursunuz.

About

7th Tactical Air Force Command 

Silver Tigers

7th Tactical Air Force was initially founded in 25 November 2005, eventually established on 19 May 2006. It is an F-16 Falcon community that tries to reach aviation passionates via its website, executes active training programmes and missions. Currently, there are 3 Squadrons associated with 7th Tactical Air Force which are 711 Kaplan, 721 İlker and 731 Bulut. We try to simulate real war conditions by using Falcon BMS 4.33 which simulates F16 and its systems closest to the real life. While we are doing so, we act according to official procedures and regulations as if we are real military personnel. Nevertheless, outside of our flights and trainings; our community is a particularly friendship, family and knowledge sharing environment. Our common characteristic is the passion of aviation. It is not possible for us to abandon aviation, after we saw and heard the noise of an F16 during take off.Welcome to our world! We hope you will enjoy being with us.